piątek, 5 września 2008

Stosunki dyplomatyczne Republiki

Mimo młodego wieku naszego SIMu, polityka zagraniczna Republiki zaczna być coraz większym wyzwaniem. Incydent "Miś", który miał miejsce wczoraj na balu u ambasadora CzechiiThomasK Andela, mocno zachwiał dobrze rokujące stosunki dyplomatyczne między Polską Republiką a czeską wyspą Valuta.
Wypadki na balu (podczas którego planowałam oficjalnie ogłość nawisko ambasadora PR obejmującego placówkę w Czechii - Pani Muzy Waco) potoczyły się w dosyć nieoczekiwanym kierunku. Wszystko za sprawą Quadro, Królewskiego Misia, który to mimo starań nie zdołał znaleźć muszki pasującej na niedzwiedzią szyję. Sekundę po wkroczeniu na salę, miś został wyrzucony za drzwi z powodu nieodpowiedniego stroju. Nie pomogły rozmowy i wyjaśnienia. Pan ambasador potraktował Quadro niczym nieokrzesanego niedźwiedzia prosto z lasu. Miś wykazał się wyrozumiałością i kulturą osobistą, nie awanturował się, nie żądał satysfakcji. Jako lojalny poddany królowej, postanowił zaczekać przed wejściem do budynku. Niestety, i stamtąd został wyproszony w niewybredny sposób - prostackim kickiem.
Nikt nie będzie Królewskiemi Misiowi pluł w pyszczek!
Nie mogłam pozwolić na takie traktowanie mojego dworzanina. Ryzykując całkowite zaprzepaszczenie szans na wpółprace międzynarodową, wezwałam obenych na sali Obywateli PR do natychmiastowego opuszczenia przyjęcia na znak protestu przeciw znieważeniu jednego z nas.
Ciężar naprostowania relacji z Czechią spadł całkowicie na barki Pani Ambasador Muzy, w której talencie dyplomatycznym pokładam nadzieję. Niemniej, musimy przygotować się na ewentualność zaostrzenia problemu.
Zmuszona jestem do podjęcia zdecydowanych działań, aby zapewnić Republice bezpieczeństwo na wypadek konfliktu zbrojnego.
Dlatego niezwłocznie opuszczam ukochany SIM ojczysty i udaję się w podróż dyplomatyczną z misją znalezienia sojuszników. Wyruszam dziś o północy. Będę na bieżąco przekazywać informacje o postępach w rozmowach.

Na czas mojej nieobecności władzę w Republice powierzam trzem osobom:
zarządzaniem wyspą zajmie się Morrigan Polanski wspierana silnym ramieniem Ayumi Cassini, natomiast kompetencje królowej przejmie Sql Miles.

Pierwsze rozmowy w sprawie nawiązania oficjanej współpracy między PR a czeskim SIMem. Za barem Minister Shuftan, który osobiście serwował szampana w celu zacieśnienia więzi polsko-czeskich. (zdjęcie archiwalne)

Minister Shuftan a la Quasimodo - stopniem upojenia alkoholowego udowodnił poświęcenie, z jakim służy Republice. (zdjęcie archiwalne)

Bal u Ambasadora Czechii, na którym towarzyszył mi wyśmienity tancerz, nowy Rezydent naszej wyspy, Pan Hazy Wemyss.

Pani Ambasador Muza Waco i Pan Ambasador ThomasK "niekulturalny" Andel. Pani Muzo, trzymam kciuki...

Spowrotem w Republice. Królewski Miś zaprzyjaźnia sie ze współobywatelami.
Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *