sobota, 23 maja 2009

Evolver - fabryka avatarów

Evolver - dostępna od trzech tygodni wersja alfa zabawki, która powinna teoretycznie zrujnować, a w praktyce zapewne tylko nakręci skinowo-shapeowy biznes nie tylko w Second Life. Darmowa fabryka avatarów.

Można by prawie powiedzieć, że Evolver to mocno okrojona wersja wbudowanej w klienta SL aplikacji do tworzenia postaci 3D. Ale nie można. Głównie ze względu na drobiazg nazwany "Your Clone".
Cała pracja, jaką musiałam wykonać, żeby dostać trójwymiarową, cyfrową wersję siebie, to przygotowanie dobrze oświetlonej fotki w formacie JPEG, wielkości nie mniejszej niż 500kb, na której odległość oczu od brody wynosi ok. 400 pikseli. Upload, kilka minut na zrobienie sobie kawy i voilà! Pikselowa - a jednak RL-owa - ja.

Za ciorta oczywiście nie wyglądam tak, jak na tym obrazku. Nijak to mnie nie przypomina, ale przynajmniej skin mój. Ewidentnie go rozpoznaję.
Niech no tylko Linden Lab dogada się z Evolverem, a wszystkie Lelutki będą mogły mnie cmoknąć. Ha!

Jedyne czego jeszcze by się chciało to wierne odwzorowanie ciała. Nie musi być z foty, spokojnie mogłabym się poświęcić, zmierzyć i wklepać cyferki ręcznie. Ciekawe czy się doczekam i tego.

Rezydenci Wonderland, Activeworlds, 3DXplorer, Exit Reality, VastPark, Worldviz i jeszcze kilku innych wirtualnych światków już mogą (bądź niebawem będą mogli) korzystać z dobrodziejstw Evolvera. Second Life na liście jeszcze nie ma niestety, ale jestem dobrej myśli.

Zachęcam do zabawy. Przeklawe.
Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *