piątek, 1 maja 2009

Dysputa o grach

Nie, to nie jest ciąg dalszy katowanego od roku, choć niestety jeszcze nie "za-" na śmierć wątku z forum. Choć tematem debaty były gry, nikt ani słowem nie nawiązał do spędzającej niektórym sen z powiek definicji. I chwała Lindenowi za to.
Zorganizowany przez Second (i First) UMCS panel dyskusyjny Perspektywy rozwoju gier komputerowych we współczesnej kulturze polskiej ściągnął zarówno przed mikrofon w RL (podczepiony do awatara Rafa), jak i do samego SL osoby, które nieco na ten temat do powiedzenia mają. Między innymi jednego z moich ulubionych medioznawców (powinnam napisać ludologów? może kiedyś przestanie mnie bawić to słowo) Mirka Filiciaka. Bardzo to miłe.

O czym było, będzie można już niebawem posłuchać. Nagranie z dyskusji powinno pojawić się na portalu "Wiedza i Edukacja" na dniach.
Ja chciałam tylko zauważyć szczegół.
Z jednej strony można by pomyśleć, że zorganizowanie tego typu spotkania w Second Life jest jakąś tam sugestią, co do natury naszej platformy. Bo niby po co by innego zbierać in-world ludzi od gier? Z drugiej jednak, nie dało się nie zauważyć noobowskich awatarów zaproszonych specjalistów - jednodniowe z charakterystycznie wygiętą rączką przez całą konferencję. To mówi więcej niż słowa...


P.s. Raf, błagam, zróbcie coś z tymi krzesełkami :)

----------------------------------------
[UPDATE 5.05.09]

Już jest video z naszej rozmowy (-> TUTAJ <-). Miło zobaczyć, jak to wyglądało po drugiej stronie.
Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *