niedziela, 3 maja 2009

SLPOLSKA.PL upgrade


Jakiś czas już temu puszczone w świat Archiwum Blogów SL Polska okazało się nie być zupełnie chybionym pomysłem. Trochę osób tam się codziennie kręci. A że życie nie toleruje stagnacji, czas nadszedł, by iść za ciosem. Poza linkownią i feedem z polskich blogów pod adresem http://slpolska.pl/ od dziś (oficjalnie) znaleźć można także SLURLe do prowadzonych przez rodaków miejsc w Second Life i kalendarz.

Lista adresów w SL na ten moment ogranicza się do wysp. Celowo. Nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich klubów, sklepików i innych cudów pixelowej krainy, więc nawet nie próbuję. Szczerze liczę na to, że każdy owner znajdzie sekundkę, żeby podesłać SLURL z nazwą i fotką. Przynajmniej wszystko będzie tak, jak tego sobie życzy. Bez potrzeby poprawiania i zgłaszania zażaleń. Zapraszam serdecznie, dodam tak sprawnie, jak tylko to będzie możliwe.

Kalendarz natomiast jest z założenia naszym odpowiednikiem listy eventów ze strony Linden Lab. Tu sprawa jest o tyle ciężka, że wymaga regularności od organizatorów. Niemniej wydaje mi się, że efekt wart jest zachodu. Wszystkie polskie imprezy w jednym miejscu. Jakaś drobna chociaż szansa, żeby nie przegapić czegoś ciekawego, o czym (zazwyczaj z racji braku miejsca w profilu na kolejna grupę) dowiadujemy się po fakcie albo wcale. Kalendarz wybraliśmy niezbyt ładny, za to funkcjonalny - znaczy googlowy. Dzięki temu każdy tylko raz zmuszony będzie do napisania do mnie maila. Założenie własnego Google Calendar to żadna sztuka (na wszelki wypadek Jacek napisał krótki instruktaż). Żadnym wysiłkiem jest też podłączenie go pod jeden nadrzędny, wyświetlający zbiorowo poszczególne kalendarzyki. Zrobię to chętnie, bo chciałoby się wiedzieć, co rodacy wyczyniają.

Mam nadzieję, że i Wam wyda się to sensowne i potrzebne.
No i że będzie Wam się chciało.
Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *