środa, 18 lutego 2009

Primowa odpowiedź na kryzys w Rządzie

(fotka Pawlla Bullocha)

Minister Bey zrezygnowała z urzędu, wypada powołać następcę. Sprawa skomplikowana o tyle, że kolejny w kolejce - Krzysiek Clip - nie wraża ochoty, Pietia 'władca piłki' Szondi odpada, bo zrezygnował, zanim głosowanie się zakończyło, PKP master Maciek Andrew zniknął tuż po, niemal identycznie jak Radek Jetcity, który przepadł bez wieści po zamieszkach na balu rządowym (Misterio przebąkiwał coś o ukrytych na wyspie zwłokach, ale to niepotwierdzone plotki). Poprosiłabym o decyzję premiera, ale go nie wybrano. Zorganizowałabym nowe wybory, ale zanim się skończą, skończy się i kadencja rządu. Sytuacja patowa.

Nie po to jednak jestem królową, żeby się poddawać przy pierwszym lepszym schodku. Toż sam Nieporuszony Poruszyciel wybrał mnie i pomazał. Lud mi ufa i pokłada we mnie nadzieje. Usiadłam przy barze w okupionej krwią Ando Bohemie i zafrasowałam się. Chciałam pomyśleć nad sprawami wagi państwowej, ale Książątko (mój walentynkowy prezent zbiorowy od Eve, Anki i Dsxa) darło się tak niemiłosiernie, że skutecznie blokowało resztę z działających jeszcze synaps (czy obdarowanie własnego kota mute świadczyłoby o tym, że jestem złym człowiekiem?).

Wtedy zrozumiałam - Książątko jest nadzieją Republiki. Nieskażony RL, narodzony i wychowywany na naszej wyspie, wiecznie aktywny, nigdy nieodpuszczający, niemający względu na osoby (poza mną rzecz jasna). Właśnie kogoś takiego nam potrzeba. Dzięki swojemu kociemu urokowi przepchnie każdą ustawę, oczaruję każdego opozycjonistę, wynegocjuje każdą cenę za sklep w kamienicy. Ideał. Ma do tego w HUDzie bardzo praktyczną funkcję nieustannego mierzenia stabilności simu. Niesamowicie przydatny kot. Trzeba go wychować odpowiednio, przygotować do przeznaczonej mu funkcji i wystawić jako kandydata w wyborach (wszystko musi się koniecznie odbyć zgodnie z Konstytucją!). Później wepchnie się go na stołek premiera i problem z głowy - Republika uratowana.
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko opcji dodawania primowych kotów do listy Estate Managerów. Bez tego cóż z niego za władca...

Niebawem trzeba będzie pomyśleć o wprowadzaniu Książątka do towarzystwa. Ale zanim osiągnie wiek odpowiedni do pojawienia się na balu debiutantów, rezyduje w Bohemie (Ando był na tyle łaskawy, żeby ustawić mu kącie miskę).
Prześlij komentarz

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *